Wpisz czego szukasz

materiały naturalne w materacach
12.05.2023

Dlaczego naturalne materiały są tak ważne w produkcji materaca?

W dobie rozmów o ochronie klimatu i ekologii producenci materacy podejmują działania mające chronić globalny ekosystem. Produkowane towary powstają nie tylko z myślą o zapewnieniu wysokich standardów użytkowych, ale również o zachowaniu środowiska naturalnego i przyszłości następnych pokoleń. To ogromna odpowiedzialność, która spoczywa na kadrach działów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych, aby każdy model materaca spełniał surowe wymogi w zakresie ochrony środowiska. Poza tym, świadomość ekologiczna klientów jest na coraz wyższym poziomie, więc kwestia ta nabiera szczególnego znaczenia i ma odzwierciedlenie w aktualnej ofercie dostępnych materacy klasy premium.

Materace z naturalnych i ekologicznych materiałów

Nowe trendy dotyczące urządzania i wyposażenia wnętrz jasno wskazują, że kierunek jest jeden – dbałość o środowisko przy wykorzystaniu materiałów naturalnych wysokiej jakości.

Jeśli mowa o szlachetnych materiałach, to warto zwrócić uwagę na organiczną bawełnę (organic cotton) używaną m.in. w pokrowcach. Bawełna ta jest zbierana ręcznie, co przekłada się na zachowanie adekwatnych standardów w zakresie bezpieczeństwa ekologicznego. Ponadto większość materiałów używanych w produkcji, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, jest w pełni biodegradowalna, a więc przyjazna dla środowiska. Do tego dochodzi np. kaszmir, czyli naturalna, puszysta tkanina pozyskiwana z wełny kóz kaszmirskich. Co istotne, takie materiały są bezpieczne i regularnie otrzymują prestiżowe certyfikaty OEKO-TEX Standard 100 (1 Class).

Naturalne materiały a ergonomia użytkowania

Technologia produkcji materaców hybrydowych jest wyjątkowo skomplikowana. Jednak jest to niezbędny warunek, aby stworzyć niesamowicie komfortowe produkty, na których wypoczynek należy do unikalnych doświadczeń. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć zaawansowaną technologię z naturalnymi materiałami tak pożądanymi przez coraz wymagających klientów. Tajemnica tkwi w ergonomii materaców zbudowanych z ekologicznych i szlachetnych komponentów, takich z najwyższej półki. To przede wszystkim wyjątkowe właściwości oddychające, które zapobiegają gromadzeniu się wilgoci oraz zapewniają stałą cyrkulację powietrza w czasie snu. Tak uzyskany efekt termoregulacyjny jest niezbędny do utrzymania wysoce komfortowych warunków nocnego wypoczynku w zgodzie z fizjologią organizmu człowieka. Nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowej miękkości bawełny, która od razu staje się ulubionym materiałem dla wielu użytkowników.

Z zgodzie z naturą dzięki kolekcji Monica Armani od Gomarco

W nowe trendy wpisuje się również najbardziej prestiżowa, autorska linia materaców Monica Armani od Gomarco. Kolekcja powstała przy współudziale Moniki Armani, znanej architektki, dekoratorki wnętrz i projektantki wzornictwa przemysłowego, która na co dzień kreuje nowe trendy we włoskich pracowniach w Trydencie i Mediolanie. Natomiast w Gomarco, już na etapie koncepcyjnym starano się dążyć do dostarczenia użytkownikom możliwości obcowania z przyrodą nawet podczas snu dzięki innowacyjnemu połączeniu technologii i naturalnych materiałów. Oczywiście nie bez znaczenia był niebanalny styl koncentrujący się na najdrobniejszych detalach. Na uwagę zasługują tu dwie linie sygnowane logiem Monica Armani – Atelier i Damier.

Atelier Soft

Jednym z nich jest materac Atelier Soft mierzący aż 39 cm wysokości oraz posiadający 12 dedykowanych warstw dbających o najwyższą jakość snu. Ten wygodny i miękki model został wyposażony w rdzeń ComfortSac®7z i wzmocnioną ramę, oferując tym samym doskonałe podparcie dla kręgosłupa, idealną przewiewność oraz redukcję punktów nacisku. Natomiast połączenie 7 stref komfortu oraz puszystej organicznej bawełny i szlachetnego kaszmiru to przepis na wygodny i zdrowy sen.

Atelier Firm

Osoby ceniące izolację ruchu z pewnością docenią model Atelier Firm, który jest złotym środkiem między modelami miękkimi a twardymi. Kluczem jego ergonomicznych właściwości jest rdzeń sprężynowy ComfortSac®7z – zapewnia rewelacyjną selekcję ruchów i sprawia, że nawet najmniejsze ugięcie nie staje się odczuwalne w sąsiedniej strefie. Za równomierne rozłożenie ciężaru odpowiada warstwa sprężyn Nanosac®, włókno kokosowe i pianka HR Aquapur®. A za jeszcze większą percepcją komfortu stoi puszysta powłoka z naturalnej bawełny i wiskozy tex, która zapewnia świeżość i optymalny mikroklimat podczas snu. Sen jak na chmurce jest możliwy dzięki temu modelowi, który wyróżnia się nie tylko eleganckim designem, ale również wysokim komfortem.

Damier Soft

Materac Damier Soft jest średniotwardy oraz idealnie dopasowuje się do budowy anatomicznej osoby śpiącej. Rdzeń sprężynowy ComfortSac®7z posiada aż 7 unikalnych stref komfortu o różnej twardości – każda z nich odpowiada za redukcję nacisku na poszczególne partie ciała. Wysokość materaca to 34 cm, które tworzą wielowarstwową taflę zbudowaną ze stabilnego rdzenia i wyselekcjonowanych, naturalnych materiałów po obu stronach. Znajdują się tu m.in.: bawełna organiczna, kaszmir, naturalny lateks czy wiskoza tex. A wszystko w trosce o prawidłowe ułożenie kręgosłupa i utrzymanie optymalnego mikroklimatu podczas snu.

Damier Firm

Przykład odpornego i dostosowującego się materaca jest model Damier Firm wyposażony w sztywny wkład sprężyn kieszeniowych SpringSac®Firm, wzmocnioną ramę i włókno kokosowe. To nietuzinkowy materac o doskonałym designie dedykowany osobom o większej wadze, które potrzebują stabilnego i twardego podparcia, aby sen był w pełni komfortowy. Dzięki zaawansowanej technologii model ten charakteryzuje się wysoką trwałością i przewiewnością oraz pozwala na harmonijne rozluźnienie wszystkich mięśni. Ważną zaletą materaca jest zastosowanie w nim warstwy organicznej bawełny, która ma właściwości higroskopijne, czyli pochłaniające wilgoć. W efekcie sen na nim jest bardzo komfortowy i zdrowy, co potwierdza obecność kaszmiru i pianek HR Aquapur czy HR 55 kg.

Podsumowanie

Naturalne materiały są dziś nie tyle ważne, co niezbędne w produkcji luksusowych materacy znajdujących zastosowanie w sypialniach zarówno wymagających klientów indywidualnych, jak i najbardziej ekskluzywnych marek hotelowych świata. Zwrócenie się ku naturze, zapewnienie wysokiej ergonomii oraz dbałości o niepowtarzalny styl to aspekty, które nie mogą zostać pominięte we współczesnym projektowaniu materaców. Wiąże się to z odpowiedzią na potrzeby klientów oraz wzięciem odpowiedzialności za środowisko, które powinno służyć obecnym i przyszłym pokoleniom. Linią produktową spełniającą te oczekiwania jest prestiżowa linia Monica Armani od Gomarco, która dzięki autorskim pomysłom projektantki zawiera zarówno naturalne materiały, jak i wyróżnia się pod względem designu. A tym samym zapewnia wyjątkowe doznania natury estetycznej oraz dba o perfekcyjną ergonomię.