Wpisz czego szukasz

poduszka z regulacją temperatury
12.07.2023

Dlaczego warto wybrać poduszki z regulacją temperatury?

Lato i upalna pogoda to nierozłączny duet, który wielu ludziom przynosi radość. Ale jest też spora grupa ludzi, którzy nie przepadają za tropikalnymi nocami. Ci drudzy powinni skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, aby sen był przyjemny, a co ważne zdrowy dla organizmu. Mowa o poduszkach z regulacją temperatury idealnie spełniających oczekiwana urlopowiczów czy osób preferujących bardziej zrównoważoną termikę w sypialni i poza nią. Sprawdźmy, dlaczego poduszki z regulacją temperatury są dobrą propozycją na lato i nie tylko.

Innowacje sygnowane przez Gomarco

Obecnie oferta rynkowa obejmująca profesjonalne artykuły wyposażenia sypialni stale się powiększa, dając klientom coraz szerszy wybór. Jednak dostępność produktów najwyższej jakości, które są ergonomiczne, posiadają unikalny design, a przy tym są wytwarzane z ekologicznych materiałów przyjaznych środowisku, jest dość mały. Niewielu producentów posiada odpowiednią technologię produkcji oraz wiedzę i doświadczenie, aby opracować nowoczesne i innowacyjne produkty w pełni odpowiadające zmieniającym się potrzebom klientów. Jednak Gomarco, prekursor w tej dziedzinie, ma do zaoferowania poduszki chłodzące, które są w stanie samoczynnie regulować temperaturę w zależności od warunków. Na czym to polega i kto może skorzystać z ich cennych właściwości?

Poduszka z regulacją temperatury – co to jest?

Rdzeń poduszki z regulacją temperatury stanowią specjalnie wyselekcjonowane pianki, które dają stabilne podparcie dla karku, szyi i głowy podczas snu. Głębiej znajduje się żelowe wypełnienie, czyli innowacyjne cząstki żelu, które reagują na zmiany termiki ciała osoby śpiącej. Kiedy temperatura rośnie, wkład pochłania ciepło, obniżając tym samym termikę. Zawarte w poduszce kapsułki żelowe mają zdolność absorbowania i oddawania energii cieplnej człowieka na zewnątrz.

Inną zaletą posiadania poduszki z termoregulacją jest możliwość pochłaniania wilgoci, która podczas tropikalnych nocy jest naturalnym efektem fizjologicznym ludzkiego organizmu. W rezultacie sen na takiej poduszce zapewnia nie tylko bardzo wysoki komfort dla mięśni i kręgów górnych partii ciała, ale także jakość snu. Nocny wypoczynek odbywa się w optymalnym mikroklimacie, niezależnie od pory roku.

Polecane modele od Gomarco

Aby mieć pewność, że produkt znajdujący się pod głową jest odpowiedniej jakości, warto postawić na sprawdzonych producentów klasy premium, którzy bazują wyłącznie na bezpiecznych i certyfikowanych materiałach. A ponadto dbają o najdrobniejsze detale swoich wyrobów. Będą to między innymi poduszki z regulacją temperatury, które zapewnią najwyższy komfort snu, zwłaszcza latem, kiedy temperatura otoczenia dynamicznie rośnie i utrzymuje się na wysokim poziomie również w nocy.

Innogel Fresh

Ten model poduszki chłodzącej jest szczególnie polecany osobom ceniącym miękkość pod głową, a zarazem bardzo stabilne, sprężyste podparcie dla karku i szyi. Zastosowana technologia GEL PARTICLES® Fresh i Technofresh sprawia, że każda noc zapewni zdrowy sen w wyjątkowo komfortowych warunkach. W tej poduszce piana pamięci kształtu odpowiada za optymalne ułożenie głowy i dopasowanie do krzywizn anatomicznych ciała, natomiast kapsułki żelowe dostarczą kojącej świeżości. Rozluźnione mięśnie szyi i karku pozwolą na przyjemne odprężenie. Bardzo ważną częścią poduszki Innogel Fresh jest pokrowiec wykonany z innowacyjnej tkaniny Technofresh – zapewnia należytą przewiewność, a tym samym poprawia termoregulację. Z kolei specjalne kanały wentylacyjne odprowadzą nadmiar wilgoci, co dodatkowo podniesie komfort użytkowania.

Visco Fresh

Pierwszy kontakt z tą poduszką będzie jednym z najprzyjemniejszych za sprawą obecności wyjątkowych materiałów. Pokrowiec uszyto z organicznej bawełny i delikatnej satyny, co przekłada się na poczucie wysokiego poziomu komfort i przyjemności. Miękka tafla oraz dopasowująca się powierzchnia sprawią, że każda noc pozwoli czerpać radość ze zdrowego i głębokiego snu. To poduszka dedykowana osobom ceniącym miękkość i delikatne materiały. Ale nie można zapominać o wnętrzu poduszki, w którym znajdują się żelowe kapsułki odpowiadające za optymalizację temperatury podczas snu. Dzięki nim głowa, szyja i kark będą chronione przed nadmiarem ciepła, a przewiewna bawełna zapewni stały dostęp świeżego powietrza. Dodatkowo, wbudowane kanały zadbają o skuteczne odprowadzenie wilgoci. Poduszka Visco Fresh to pianka z pamięcią kształtu oraz innowacyjne cząstki żelowe, które razem oferują wyjątkowe rozluźnienie mięśniom, a także dostarczą świeżości dzięki właściwościom termoregulacyjnym.

Podsumowanie

Poduszki z regulacją temperatury to nowoczesne i dobrze wykonane produkty klasy premium, które pozwalają zadbać o potrzeby użytkownika. W czasie letnich upałów, kiedy mamy do czynienia z wysoką temperaturą powietrza i zjawiskiem tropikalnych nocy, nie można polegać na zwykłych produktach. Wtedy z pomocą przychodzą producenci mający wiedzę i doświadczenie w projektowaniu poduszek. Będzie to innowacyjna technologia, która jednocześnie zapewnia elastyczne i stabilne podparcie dla głowy i górnych partii ciała oraz dba o optymalny mikroklimat wewnątrz poduszki. Efektem tego jest dostarczenie najwyższego komfortu użytkowania oraz zdrowego i regenerującego snu niezależnie od pory roku. Powyższe modele można znaleźć w salonach partnerskich Gomarco.