Wpisz czego szukasz

Gomarco Jaki materac dla osób o zwiększonej wadze blog 1100px
07.08.2022

Jaki materac dla osób o zwiększonej wadze?

Luksusowe posłanie to nie tylko eleganckie łóżko czy wygodna poduszka, to także możliwość dopasowania takiego materaca, który z jednej strony spełni najwyższe standardy jakości i użyteczności, a z drugiej będzie stworzony z myślą o wymaganiach osób o różnej fizjonomii i wadze. I to właśnie temu ostatniemu zagadnieniu poświęcamy dzisiejszy wpis, ponieważ wiele osób z nadwagą nie może dobrać dla siebie materaca, który należycie zaspokajałby ich potrzeby. Ale Gomarco ma na to sposób!

Waga a odpowiedni dobór materaca

Zdrowy sen i regeneracja organizmu idą w parze wyłącznie z dobrze dobranym materacem, który zagwarantuje stabilne i odpowiednie podparcie dla ciała oraz elastyczne dopasowanie się do fizjonomii. Osoby z nadwagą powinny zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nieprzemyślany zakup materaca może wyrządzić im więcej szkody niż pożytku. I nie chodzi tu tylko o krótkotrwały dyskomfort, ale możliwość wystąpienia dolegliwości i schorzeń, które mogą realnie pogorszyć stan zdrowia i jakość zdrowia użytkownika źle dobranego materaca. Mowa oczywiście o bezsenności, trudności z oddychaniem, porannych bólach stawów i mięśni czy zaburzeniach pracy układu krążenia.

Warto mieć świadomość, że przy większej wadze ciało wywiera zdecydowanie większy nacisk na taflę materaca, co bezpośrednio przekłada się na jego zdolność do utrzymania ciężaru i zapewnienia optymalnych warunków do dobrego snu. W związku z tym priorytetami będą: odporność na ugniatanie, odkształcenia, ale też odpowiednia sprężystość materiałów dająca ulgę zmęczonemu ciału, nie powodując przy tym ucisków czy odparzeń. A zatem waga bezapelacyjnie warunkuje to, jakiego typu materac należy wybrać, aby cieszyć się zdrowym i błogim snem.

Wygodny materac dla osoby ważącej ponad 100 kg

Udając się do salonów z materacami, można odnieść wrażenie, że oferowane modele są przeznaczone wyłącznie dla osób o standardowej wadze. To oczywiście mit, ponieważ nie wszystkie marki zajmują się bezrefleksyjną produkcją przeznaczoną dla klienta masowego. W przypadku hiszpańskiego producenta Gomarco, zespół projektowy stawia przede wszystkim na ergonomię użytkowania swoich produktów. Urozmaicając różnorodność asortymentu projektanci marki stworzyli kolekcję SUPREME a w niej materace dedykowane klientom o zwiększonej wadze i związanych z nią preferencjach. Wnikliwie analizując komfort użytkowania, osobom ważącym powyżej 100 kg zaleca się materace wyższe, wzmocnione ramą oraz oczywiście twardsze, czyli H4 w skali H1-H4. I to właśnie takie cechy jak twardość, sprężystość i wytrzymałość są wyznacznikami produktu spełniającego potrzeby osób cięższych bądź preferujących twardsze materace.

Poznaj materac Extra Lumbar Supreme Collection

Decydując się na ten model, nie ma mowy o zbędnej ekstrawagancji, ponieważ w materacu Extra Lumbar z kolekcji Supreme skupiono się głównie na zapewnieniu optymalnej ergonomii użytkowania z przeznaczeniem dla osób o zwiększonej wadze i/lub potrzebujących twardszego podłoża do snu. W założeniu model ten miał być wyjątkowo odporny, jednostronny i twardy, a przy tym wyróżniający się eleganckim, stonowanym designem. W efekcie uzyskano produkt, który nie tylko spełnia te cechy, ale nade wszystko pozwala na spełnienie marzeń o zdrowym, kojącym śnie.

Dość powiedzieć, że Extra Lumbar jest modelem o najwyższym poziomie twardości. Sekret jego doskonałej ergonomii tkwi we wnętrzu, gdzie znajduje się niezwykle odporny system sprężyn kieszeniowych SPRINGSAC z 18-centymetrowym wkładem Springsac® Extra Firm. Oznacza to 288 stabilnych sprężyn/m² oraz wyśmienitą elastyczność punktową i izolację ruchu, dzięki czemu materac jest odporny na kołysanie podczas zmiany pozycji snu. Dodatkowym elementem odpowiadającym za zwiększenie sztywności jest warstwa filcu i włókna kokosowego. Z kolei Stabilizer Fiber® oraz wzmocniona rama utrzymują całość w optymalnym ułożeniu względem użytkownika. Materac Extra Lumbar posiada 28 cm wysokości, co czyni go idealnym wyborem dla osób ze zwiększoną wagą.

Co więcej, specjalnie przygotowana piana Aquapur® Firm odpowiada za dopasowywanie się tafli do naturalnych krzywizn ciała – przekłada się to na prawidłową pozycję kręgosłupa podczas snu. Warto dodać, że materac mimo swojej wysokiej twardości wyróżnia się niezwykłym komfortem oraz materiałami dbającymi o efektywną termoregulację i ochronę przed roztoczami.

Podsumowanie

Gomarco to dobry wybór, zwłaszcza jeśli chodzi o ofertę materacy dedykowanych osobom o zwiększonej wadze. Przemawia za tym model Extra Lumber z kolekcji Supreme, który wyróżnia się najwyższą twardością w gamie, a do tego jest wysoki oraz posiada zaawansowany system sprężyn SPRINGSAC. To gwarancja skutecznego i komfortowego podtrzymania ciała w czasie snu. Jeśli dodać do tego hiszpański styl i jakość materiałów, można z pełną stanowczością stwierdzić, iż to właściwy wybór – wybór na lata. Równie dobrym pomysłem będzie też dobranie ergonomicznej poduszki czy wymiana łóżka na takie o dużej wytrzymałości i stabilności.