Wpisz czego szukasz

Gomarco-jaki-rozmiar-lozka-bedzie-odpowiedni-do-sypialni
12.01.2023

Jaki rozmiar łóżka będzie odpowiedni do sypialni?

Każdy z nas ma własne upodobania w różnych obszarach życia. Bardzo podobnie jest w przypadku urządzania sypialni oraz wyboru poszczególnych jej elementów, by stanowiły estetyczną i funkcjonalną całość. A co najważniejsze – by zapewniały odprężenie dla ciała i umysłu. Z kolei wybierając łóżko, warto zastanowić się, jaki rozmiar powinno mieć, aby przynosiło radość i spełniało swoją rolę – oazy wypoczynku. Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę.

Duża sypialnia, duże łóżko

Po pierwsze, warto zachować odpowiednie proporcje, aby nie zaburzyć wystroju sypialni. Zasada ta mówi, że jeśli posiadamy dużą i przestronną sypialnię, powinniśmy ją zagospodarować z odpowiednim rozmachem. Dlatego nie ustawiamy małego łóżka pojedynczego wraz z wieloma drobnymi meblami i elementami dekoracyjnymi, ponieważ zamiast wytwornej sypialni, uzyskamy jej karykaturę. Do dużej sypialni świetnie nada się przestronne i szerokie łoże małżeńskie o prostym lub wyrafinowanym designie, które nada ton całej przestrzeni. Takie łóżko powinno mierzyć od 140 cm do nawet 200 cm szerokości, aby odpowiednio wypełnić przeznaczoną przestrzeń.

Interesującym modelem może być pikowane łóżko tapicerowane F16 Capitone od Gomarco, które posiada wzmocnioną drewnianą ramę oraz perforowany pokrowiec z białą tkaniną antypoślizgową AirFresh. Wysokość bazy na nóżkach wynosi 29 cm (bez nóżek 16 cm), a ponadto można wybierać spośród wielu rozmiarów i rodzajów tkanin. Model ten z pewnością znajdzie wielu zwolenników wśród osób chcących stworzyć wymarzoną sypialnię na swój własny sposób.

Do bazy warto dodać pikowane wezgłowie Classic Gomarco, które razem z bazą F16 Capitone stworzy idealne połączenie. Co ważne, wezgłowie można mocować do ściany albo tradycyjnie połączyć ze skrzynią. Wymiary 12 cm grubości oraz 150 cm wysokości sprawią, że łóżko będzie dobrze pełnić swoją rolę, a szeroka paleta tkanin pozwoli dobrać kolory zgodne z gustami i oczekiwaniami.

W otoczeniu łóżka można postawić masywne szafki nocne oraz komodę lub szafę. Przestronną sypialnię warto ocieplić, wybierając jasne kolory ścian oraz zadbać o dekorację w postaci kwiatów i zasłon, aby z jednej strony zapewnić dobry mikroklimat do snu, a z drugiej urozmaicić przestrzeń. Bardzo pożądana będzie drewniana podłoga z dywanem bądź elegancka i miękka wykładzina dywanowa – solidne podłoże to podstawa każdego domowego wnętrza. Ciekawym uzupełnieniem mogą być dwie lampki nocne i/lub stojąca lampa, które razem stworzą wnętrze o unikalnym klimacie.

A może wygodne i praktyczne łóżko pojedyncze?

Oczywiście nie każdy potrzebuje mieć w swojej małej przytulnej sypialni ogromnego łoża małżeńskiego, które nie tylko zaburzy proporcje, ale i zajmie cenną przestrzeń. Osobom ceniącym praktyczne rozwiązania polecamy zainteresować się mniejszymi modelami jak na przykład łóżkiem tapicerowanym Springbed Gomarco, którego rozmiary możemy dopasować praktycznie do każdej sypialnianej przestrzeni – i małej, i dużej. Do naszej dyspozycji są takie szerokości jak 80-90, 100, 120, 140 czy 160 cm, co z pewnością spełni nawet najbardziej rozmaite oczekiwania. Jeśli chodzi o pojedyncze łóżko, to jedną najpopularniejszych szerokości jest 100 cm, która zapewnia optymalną przestrzeń snu oraz idealnie komponuje się do przestrzeni i wystroju kameralnej sypialni.

Model Springbed charakteryzuje się nie tylko możliwością spersonalizowanej konfiguracji pod względem rozmiaru, wyboru nóżek czy tkaniny, ale również zapewnia wyjątkowy komfort snu. Jest to efekt zastosowania m.in. innowacyjnego korpusu ze sprężynami kieszeniowymi zapewniającymi właściwe podparcie i stabilność dla materaca. Korpus pokryto perforowanym, tapicerowanym pokrowcem wzbogaconym o antypoślizgową białą tkaninę AirFresh. Całość została wzmacnia przez solidną, drewnianą ramę. Wysokość łóżka z nóżkami to 35 cm (baza bez nóżek liczy 22 cm). Uzupełnieniem bazy Springbed może być, utrzymane w minimalistycznym stylu, wezgłowie Eneas Gomarco, które posiada 12 cm grubości oraz 150 cm wysokości. Istotną cechą jest to, iż wezgłowie można zamocować do skrzyni łóżka lub bezpośrednio do ściany, oszczędzając w ten sposób przestrzeń sypialni. Z kolei szerokość i kolor tkaniny można dopasować do bazy, co przełoży się na świetny efekt wizualny i funkcjonalny, zwłaszcza jeśli nasze pojedyncze łóżko mierzy przynajmniej 100 cm szerokości. W rezultacie zagospodarowanie przestrzeni małej sypialni okaże się proste i sprawi mnóstwo frajdy, kiedy dodamy jeszcze kilka delikatnych elementów wystroju.

Podsumowanie

Istotą produktów marki Gomarco jest zapewnienie klientom produktów z najwyższej półki, aby przede wszystkim mogli zaznać błogiego wypoczynku w otoczeniu unikalnego hiszpańskiego stylu. I tak samo wygląda proces tworzenia sypialni z użyciem luksusowych łóżek, które znajdują uznanie zarówno w domach prywatnych, jak i najlepszych apartamentach świata. W efekcie dobranie odpowiedniego rozmiaru łóżka oraz modelu nie stanowi problemu, ponieważ można korzystać z opcji personalizacji, czyli niemal pełnej konfiguracji poszczególnych elementów z uwzględnieniem potrzeb klienta. A to sprawia, że każdy może spełnić swoje marzenia o wytwornym wnętrzu sypialni, odwiedzając salony partnerskie Gomarco.