Wpisz czego szukasz

Gomarco-lozko-z-pojemnikiem
12.12.2022

Łóżko z pojemnikiem – szereg możliwości do wykorzystania

Estetyczna sypialnia stanowi najważniejszą przestrzeń w domu, ponieważ jest miejscem odpoczynku, relaksu i intymności. To w sypialni rodzą się marzenia, powstają nowe idee oraz można znaleźć czas na refleksję. Dlatego nie bez znaczenia jest wystrój sypialni oraz właściwe dopasowanie wyposażenia, aby nie tylko pozwalało odpocząć i spędzić komfortowo czas, ale również oferowało funkcjonalność. W rezultacie pierwszym wyborem, jaki należy podjąć jest zakup łóżka będącego podstawą każdej sypialni – i tej małej, i tej dużej. Jakie modele sprawdzą się najlepiej? Czy łóżko tapicerowane z pojemnikiem to dobry pomysł w każdej sypialni? Jakie możliwości daje takie rozwiązanie? O tym będzie w dalszej części wpisu.

Elegancka sypialnia

Każdy projektant wnętrz zgodzi się ze stwierdzeniem, że domowa sypialnia jest wyjątkową strefą, gdzie powinny panować harmonia oraz ład architektoniczny. Tego typu przestrzeń jest tworzona po to, aby nastrajać pozytywnie osoby w niej przebywające, a zarazem przynosić ulgę dla ciała i umysłu. Zaś następny dzień przywitać z radością i energią do działania, ponieważ stawianie czoła kolejnym wyzwaniom serwowanym przez życie jest po prostu trudne i nie daje satysfakcji, kiedy śpimy źle i jesteśmy niewyspani.

Pomijając klasyczne elementy zewnętrznego wystroju sypialni, warto zatrzymać się nad głównym meblem – łóżkiem. Jest to najważniejszy przedmiot w sypialni, bowiem nie tylko odpowiada za wartościowy, zdrowy i regenerujący sen, ale także pełni rolę funkcjonalnego mebla, w którym można przechowywać elementy nocnej garderoby jak pościel z kołdrą i poduszką oraz przedmioty codziennego użytku. Poza tym, łóżko tapicerowane z pojemnikiem oprócz praktycznych korzyści ma też zalety w wymiarze estetycznym. Dedykowany pojemnik wypełnia lukę pod łóżkiem i sprawia wrażenie, że mebel jest jednolitą całością, co nadaje mu dystynkcji i po prostu lepszego wizerunku. A to w ekskluzywnych przestrzeniach jest cechą wyjątkowo pożądaną i docenianą.

Pojemnik, czyli funkcjonalna przestrzeń na każdą okazję

Niby nic wielkiego, a jednak robi ogromną różnicę, kiedy jest na wyciągniecie ręki. Oczywiście mowa o pojemniku, który wzbogaci każde łóżko tapicerowane. Nie da się ukryć, ze pojemnik posiada mnóstwo zalet, a główną jest wspomniana już funkcjonalność. Wbrew powszechnej opinii, łóżko z pojemnikiem nie jest przeznaczone do użytku tylko w małych sypialniach, gdzie trzeba wręcz walczyć o każdy skrawek wolnej przestrzeni. Taki mebel sprawdzi się wszędzie, gdzie tylko zajdzie potrzeba znalezienia poręcznego miejsca do przechowywania pościeli lub innych przedmiotów.

Nawet jeśli posiadamy przestronną sypialnię, a łóżko również należy do tych większych, gdzie pościel może swobodnie leżeć przez cały dzień, to pojemnik można wykorzystać jako schowek na inne drobne przedmioty czy grubszą odzież. Również świeża pościel i kołdra przeznaczona na zmianę będzie mogła spokojnie czekać na swoją kolej w dyskretnym pojemniku. Zastosowania łóżka tapicerowanego z pojemnikiem można mnożyć, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pojemnik docenią osoby, które zwykle mają problem z przechowywaniem pościeli, a nie chcą zapełniać sypialnianej przestrzeni dodatkowymi meblami na przykład dodatkową szafą.

Oferta Gomarco – dwie oryginalne propozycje

Jeśli dobry styl i ekskluzywny charakter stanowią priorytety podczas aranżacji sypialni, warto zwrócić uwagę na łóżka tapicerowane z pojemnikiem od Gomarco. Hiszpański styl z pewnością zachwyci, a jakość użytych materiałów i wykończenie będą wyrazem dobrego gustu i smaku. Najlepszymi propozycjami zarówno do aranżacji hotelowych pokoi, jak i domowych sypialni będą modele Suit 22 oraz Suit22 Capitone.

Pierwszy z nich charakteryzuje się minimalizmem, dzięki czemu nie zaburzy równowagi wnętrza oraz pozwali skupić się na tym, co najważniejsze. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem Gomarco Suit 22 posiada wzmocnioną pokrywę i drewnianą ramę, do tego ma wbudowany uchwyt, a pokrowiec jest perforowany i tapicerowany białą tkaniną antypoślizgową AirFresh. Ponadto, łóżko jest dostępne w różnych szerokościach, zaś stała długość to 200 cm. Na życzenie można skonfigurować opcje budowy skrzyni i platformy oraz wybrać rodzaj tkaniny czy nóżek.

Drugą opcją jest łóżko tapicerowane z pojemnikiem Gomarco Suit 22 Capitone. To bardzo elegancki model zawierający pikowania, dzięki czemu sypialnia stanie się wnętrzem o nietuzinkowym, inspirującym stylu. Funkcjonalny pojemnik jest duży i bez problemu pomieści wszystkie niezbędne przedmioty. Podobnie jak w modelu Suit 22, także i tutaj znajduje się dyskretny uchwyt oraz drewniana rama i wzmocniona pokrywa. Zaś pokrowiec posiada tapicerowanie z białej tkaniny antypoślizgowej AirFresh. Takie elementy jak: szerokość, tkaninę, nóżki czy strukturę skrzyni i platformy można dowolnie konfigurować, aby zyskać produkt ściśle dopasowany do konkretnych potrzeb.

Podsumowanie

Szereg możliwości jakie zapewnia łóżko z pojemnikiem to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Docenią to zwłaszcza osoby, które potrzebują mieć ciekawe stylistycznie łóżko, a jednocześnie chciałyby korzystać z funkcjonalnego i dyskretnego pojemnika. Dzięki temu, wnętrze sypialni wciąż będzie przestronne oraz bardzo praktyczne. Natomiast łóżka tapicerowane z pojemnikiem typu Suit 22 i Suit 22 Capitone od Gomarco dostępne w polskich salonach partnerskich należycie spełnią nawet najbardziej wygórowane wymagania.