Wpisz czego szukasz

materac hybrydowy
12.01.2024

Materac hybrydowy – czym jest i jakie ma zalety?

Współczesny rynek oferuje mnóstwo modeli i rodzajów materaców, które są bardzo zróżnicowane pod kątem komfortu czy funkcji. Zdrowy i wygodny sen to bardzo ważny aspekt wpływający na jakość życia, dlatego warto choć przez chwilę zastanowić się, jaki materac będzie dla Ciebie odpowiedni. Jedną z ciekawszych opcji jest grupa nowoczesnych materaców hybrydowych, które łączą w sobie wysoki komfort oraz stabilność. A to bardzo ważne elementy, aby każda noc wiązała się z dobrym i zdrowym wypoczynkiem. Czym są hybrydy, jakie mają zalety i wady oraz które modele są godne uwagi? Wyjaśniamy.

Czy wiesz, co to jest materac hybrydowy?

Materac hybrydowy składa się z dwóch komponentów – sprężynowego oraz piankowego. Oba mieszczą w sobie nawet do kilkunastu warstw tworzących bardzo komfortową taflę, na której sen staje się przyjemnym doświadczeniem. Wysoka jakość użytych materiałów, najnowocześniejsze technologie i rozwiązania z zakresu zdrowego i wygodnego snu oraz staranne wykonanie czynią z nich produkty najwyższej klasy. Materace hybrydowe zwykle są dość grube, ponieważ mierzą przeważnie 30 cm, co jest bardzo pożądane przez najbardziej wymagających użytkowników, ceniących stabilność i wytrzymałość. Wewnątrz znajduje się kilkanaście warstw zawierających sprężyny kieszeniowe, kanaliki wentylacyjne, różnego rodzaju pianki dostosowujące się do krzywizn ciała oraz bardzo przyjemne w dotyku tkaniny i elegancki pokrowiec.

Poznaj zalety materaców hybrydowych

Podłoża tego typu są przeznaczone dla osób wymagających od materaca najwyższej jakości, a tym samym oczekujących bardzo komfortowego, a przede wszystkim zdrowego snu i pełnej regeneracji organizmu. Jakie są ich główne zalety?

Wszechstronny

Ergonomiczna struktura i elastyczność zastosowań materaca hybrydowego to jego główna zaleta. Wiąże się to z faktem, że sprężysta tafla idealnie podtrzymuje ciało, izoluje ruch, a ponadto dzięki warstwom dedykowanych pianek jest przyjazna osobom o różnej budowie anatomicznej. Warto dodać, że tego typu materace również są dostępne w szerokiej palecie wymiarów oraz dodatkowych akcesoriów. Są też modele dwustronne, dobrze spełniające swą rolę o każdej porze roku. Dzięki temu można w pełni wykorzystać drzemiące w nich możliwości.

Zdrowy

Bardzo ważną kwestią są właściwości antyalergiczne, które dzięki obecności nieuczulających tkanin i materiałów wpływają pozytywnie na zdrowie. Właściwości poszczególnych warstw minimalizują ryzyko pojawienia się drobnoustrojów chorobotwórczych.

Do tego należy dodać efektywną wentylację i warstwy termoregulacyjne, dzięki którym wnętrze materaca „oddycha” i zapewnia osobom śpiącym optymalny mikroklimat niezależnie od pory dnia czy pory roku. Skutkuje to przypływem energii i poczuciem świeżości każdego ranka.

Unikalna budowa zapewnia należyte podparcie dla kręgosłupa, więc materac hybrydowy będzie idealnym rozwiązaniem profilaktycznym, wesprze w regeneracji osoby aktywne fizycznie oraz zapewni pełny komfort seniorom oraz przyniesie ulgę cierpiącym na różne dolegliwości ze strony układu ruchu. Warto dodać, że unikalna budowa materaca redukuje nacisk na naczynia krwionośne, co umożliwia lepsze dotlenienie tkanek, minimalizuje napięcie mięśniowe oraz ułatwiając zasypianie.

Komfortowy

Wyjście ponad standardy to trend wśród materacy hybrydowych, dzięki czemu klienci mogą czerpać radość z ich codziennego użytkowania. Dziewięć stref komfortu dedykowanych poszczególnym partiom ciała to gwarancja wyjątkowej wygody i pozytywnych emocji. Efekt chmurki w przypadku tego rodzaju materaców nie jest sloganem, a realnym doznaniem, którego doświadcza każdy, kto choć raz przetestuje materac hybrydowy. Równomierne rozmieszczenie punktów nacisku bardzo dobrze podpiera ciało i maksymalnie redukuje drgania, co dodatkowo wpływa na jakość nocnego wypoczynku dla par.

Stylowy

Materac hybrydowy jest bardzo eleganckim uzupełnieniem wytwornej sypialni. Estetyczne wykończenia, dobre materiały oraz ciekawe fasony pozwalają nadać sypialnianym wnętrzom indywidualny i stylowy wystrój.

Czy materac hybrydowy zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem?

To dobre pytanie, ponieważ nie istnieją produkty spełniające 100% oczekiwań wszystkich klientów cechujących się bardzo różnymi wymaganiami i potrzebami. Materac hybrydowy z pewnością nie sprawdzi się w budżetowych obiektach noclegowych oraz u osób stawiających na niską cenę kosztem jakości i komfortu.

Ponadto, pacjenci pourazowi wymagający specjalistycznych podłoży również nie skorzystają na materacach hybrydowych. Mimo to hybryda może okazać się bezcenna po powrocie do domu i ustabilizowaniu stanu zdrowia, np. podczas okresu rehabilitacji czy rekonwalescencji. Wtedy taki materac doskonale spełni swoją funkcję, zapewniając komfortowe podparcie każdej części ciała i redukując napięcia.

Polecane modele hybrydowe

Oferta Gomarco opiera się na materacach hybrydowych, dostarczając klientom produkty najwyższej jakości. Ciekawymi propozycjami mogą być taki modele jak:

  • Supreme Soft Supreme Collection,
  • Coral Up Collection,
  • Tiffany Microsac Collection.

Pierwszy z nich jest bardzo uniwersalnym i wszechstronnym rozwiązaniem przeznaczonym dla osób o średniej budowie ciała. Supreme Soft posiada średnią twardość oraz elastyczność, więc zapewni optymalne podparcie oraz miękkość podczas snu. To model nowoczesny, niezwykle elastyczny oraz dwustronny, dzięki czemu sprawdzi się w każdych warunkach. Tafla materaca bardzo dobrze izoluje ruch oraz doskonale rozkłada ciężar ciała, dopasowując się do jego kształtu i sprzyjając redukcji napięcia mięśniowego.

Drugi model to Coral charakteryzujący się niezwykłą wytrzymałością, stabilnością i elegancją. Idealnie sprawdzi się u osób o dużej wadze szukających solidnego podparcia, a przy tym delikatnej w dotyku powierzchni składającej się z kaszmiru, jedwabiu i wiskozy. Na szacunek zasługuje występowanie naturalnych tkanin jak bawełna oraz właściwości termoregulacyjne, które zapewniają efektywne usuwanie wilgoci, dając komfort i poczucie świeżości.

Trzecia opcja to materac Tiffany – bardzo luksusowy, a zarazem ergonomiczny model, który świetnie spełnia swą rolę zarówno w ekskluzywnych hotelowych pokojach, jak i w przytulnych sypialniach osób prywatnych. To model ceniony przez kobiety za sprawą delikatnych i miękkich warstw wierzchnich oraz wzorowego dopasowania do budowy anatomicznej ciała. Obecność 9 stref komfortu i efekt chmurki świadczy o możliwości zaznania wyjątkowo wygodnego i przyjemnego snu. Materac posiada opatentowany system Gomarco Rever Top® z technologią tecnofresh po letniej stronie toppera, dając pełen komfort niezależnie od warunków termicznych sypialni.

Podsumowanie

Materace hybrydowe są wyborem osób świadomych swoich potrzeb i wymagań w zakresie komfortu. Ciekawe połączenie zalet materaca piankowego i sprężynowego sprawia, że hybryda spełnia oczekiwania klientów ceniących luksus, ergonomię i wysoką jakość materiałów. Warto zaznaczyć, że materace hybrydowe są bardzo wszechstronne, a tym samym idealnie odpowiadają na potrzeby w zakresie zdrowego i komfortowego snu. Aby się o tym przekonać, przetestuj dowolny materac hybrydowy w salonach Gomarco.