Wpisz czego szukasz

07.03.2022

Materac sprężynowy. Co warto o nim wiedzieć i jaki wybrać?

Współczesny rynek materacy zmienił się nie do poznania, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę perspektywę ostatnich kilkunastu lat. Czasy gąbkowych posłań czy uwierających i twardych sprężyn już dawno minęły. Obecnie coraz więcej producentów zamiast ceną, konkuruje jakością, co przekłada się na stosowanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań – innowacji. A to z kolei oznacza 2 rzeczy: jeszcze wyższy komfort i jeszcze lepszą trwałość materaców. Jak na tym tle wypadają materace sprężynowe, często zaliczane do grupy modeli hybrydowych, i który z nich wybrać? Odpowiedź znajdziesz, czytając niniejszy wpis.

Co to jest materac sprężynowy?

Wbrew pozorom, definicja takiego materaca jest bardzo prosta – rdzeń jest wykonany ze sprężyn, zwykle zamkniętych w specjalnych kieszeniach, których zadaniem jest zachowanie najwyższego komfortu podczas snu. Oczywiście sprężyna sprężynie nierówna, stąd też wyróżniamy takie ich rodzaje jak:

  • bonellowe,
  • kieszeniowe,
  • multipocket.

Część użytkowników twierdzi, że materac sprężynowy jest tańszym zamiennikiem piankowego, jednak to nieprawda. Taki pogląd można odnieść co najwyżej do produktów z niskiej i czasem średniej półki cenowej, natomiast w segmencie modeli luksusowych absolutnie nie. Zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe posiadają obecnie tak mocno zaawansowane rozwiązania, że na pewno nie konkurują ze sobą ceną, lecz dostosowaniem do konkretnych preferencji klienta. Choć w tej grupie produktowej najczęściej spotykaną opcją są wspomniane we wstępie materace hybrydowe, które łączą sprężynową stabilność i elastyczność z wyjątkowym komfortem i funkcjonalnością pianek.

Warto też zwrócić uwagę na materace sprężynowe kieszeniowe (w opcji hybrydowej), bowiem to one od wielu lat królują w najbardziej ekskluzywnych hotelach i apartamentach. Dzięki nim użytkownicy mogą liczyć na niebywały komfort i doskonałe warunki do efektywnej regeneracji organizmu po trudach podróży i nie tylko. Co ważne, ten rodzaj materaców posiada aż 9 stref twardości oraz wysokie zagęszczenie sprężyn na metr kwadratowy, podobnie do systemu multipocket.

Microsac System – innowacje dające komfort

Gomarco to nie tylko hiszpański design, ale również nowatorskie pomysły i wdrażanie coraz to nowocześniejszych technologii, których celem jest realizacja marzeń klientów poprzez zapewnienie im najwyższej wygody. W efekcie opracowano nowość, którą można spotkać w materacach bazujących na sprężynach kieszeniowych – Microsac System. Tajemnicą bardzo wysokiego komfortu tej serii materaców jest zegarmistrzowska precyzja w procesie wytwarzania oraz zastosowanie sprężyn o mniejszej średnicy w porównaniu do klasycznych modeli kieszeniowych czy multipocket.

Innowacje tego typu wprowadzają użytkownika na nowym poziom komfortu, zapewniając mu optymalne wsparcie dla kręgosłupa i mięśni oraz znacznie usprawniając procesy regeneracyjne podczas snu. Microsac System odpowiada za punktowe rozłożenie nacisku na poszczególne partie ciała, dzięki czemu układ krwionośny pracuje bez zakłóceń, a zmiana pozycji w czasie snu niweluje kołysanie czy zapadanie się. Tafla materaca zachowuje wzorową sprężystość niezależnie od wagi śpiących na niej osób.

Materace sprężynowe (hybrydowe) Gomarco – 3 modele do wyboru

Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać spośród produktów Gomarco, weź pod uwagę fakt, iż jednymi z najbardziej uniwersalnych będą właśnie te wykorzystujące opisaną wyżej technologię Microsac System. Jet to o tyle ważne, ponieważ z materaca korzysta się ok. 10 lat, a w tak długim czasie preferencje mogą się zmienić, tak samo jak stan zdrowia czy waga. Dlatego lepiej zainwestować w dobry i zdrowy sen, wybierając ponadczasową klasykę. Zobacz, które materace Gomarco mogą spełnić Twoje oczekiwania.

  • Tiffany Gomarco to model posiadający ponad 5 000 sprężyn oraz mierzący 34 cm wysokości, co czyni go jednym z najlepszych wyborów w klasie materacy luksusowych. Średnia twardość oraz niezwykła zdolności dopasowania się do ciała gwarantują wyborny sen, a dodatkowa warstwa sprężynowa Nanosac odpowiada za najbardziej wyrafinowane doznania, tzw. efekt „chmurki”. Oczywiście nie brak tu funkcjonalnych warstw pianek, które stabilizują konstrukcję oraz przyczyniają się do wentylacji, bezpieczeństwa mikrobiologicznego i alergologicznego.
  • Moet Gomarco został stworzony dla tych, którzy potrzebują nieco większej twardości materaca. Zapewnia to ponad 3 000 sprężyn oraz unikalne ułożenie warstw piankowych. Moet mierzy 32 cm wysokości, co sprawia, że będzie idealnym kompanem dla osób o większej wadze oraz potrzebujących wyjątkowo mocnego i stabilnego podparcia kręgosłupa. Co ciekawe, znajdzie też zastosowanie u par o znacznej różnicy wagi. Warto dodać, że ten model zapewnia wyjątkową przewiewność oraz jest wyposażony w miękki pokrowiec, a pianki Highfoam i Supersoft posiadają właściwości antyalergiczne.
  • Queen Gomarco jak sama nazwa wskazuje to prawdziwa królowa wśród materacy hybrydowych. Ponad 7 000 sprężyn gwarantuje niesamowity komfort oraz rewelacyjne dopasowanie się do każdej części ciała, zapewniając unikalne wrażenia, a nade wszystko optymalne warunki do zdrowego odpoczynku. Połączenie sprężyn i pianek to nie tylko aż 36 cm wygody, ale także 14 unikalnych funkcjonalnych warstw oraz wyjątkowa miękkość, która przypadnie do gustu zwłaszcza kobietom potrzebującym delikatnego otulenia. Model Queen to także najwyższy stopień wytworności i elegancji – każdy detal wyróżnia się precyzją montażu i użyciem najlepszych dostępnych materiałów. Na uwagę zasługuje zastosowanie podwójnego systemu Nanosac oraz 9 stref komfortu, dzięki czemu wypoczynek należy do tych wymarzonych. Do tego korzystny mikroklimat oraz cenne właściwości antyalergiczne sprawiają, że model ten jest obiektem pożądania tych, którzy wymagają więcej.

Podsumowanie

Materac sprężynowy kieszeniowy wcale nie musi oznaczać budżetowej alternatywy dla modeli piankowych. Jest dokładnie odwrotnie, zwłaszcza w przypadku, kiedy stanowi on trzon dla materaca hybrydowego. Dobrym przykładem jest linia materacy wyposażonych w zaawansowany Multisac System hiszpańskiej marki Gomarco. Takie modele jak Tifanny, Moet i Queen należą do materacy z najwyższej półki oraz znajdują uznanie zarówno w ekskluzywnych hotelach, jak i sypialniach osób o szczególnych wymaganiach i potrzebach w zakresie komfortu, zdrowia i jakości życia.