Wpisz czego szukasz

Gomarco-materac-z-pamiecia-ksztaltu
22.01.2023

Materac z pamięcią kształtu – czym się charakteryzuje?

Rynek materaców klasy premium oferuje bardzo szeroki wybór nowoczesnych produktów, jednak to modele z unikalną cechą pamięci kształtu budzą coraz większe zainteresowanie wśród świadomych klientów. Okazuje się, że reakcja na ciepło oraz niemal idealne dostosowanie się do kształtu ciała podczas snu to właściwości, obok których nie można przejść obojętnie. Jeśli dodamy do tego hybrydową budowę, najwyższej jakości materiały plus ciekawy design, otrzymamy naprawdę bardzo interesujący produkt, który może oznaczać wyjątkowo komfortowy wypoczynek. W związku z tym postanowiliśmy omówić najważniejsze cechy takiego materaca oraz wskazać dla kogo będzie odpowiedni.

Co to jest pamięć kształtu w materacu?

Obecnie w materacach nowej generacji stosuje się materiały o zaawansowanej technologii, których zadaniem jest zapewnienie najwyższego komfortu. W tym celu opracowano pianę termoelastyczną odpowiadającą za cechę pamięci kształtu w materacu.

Co ważne, piana termoelastyczna nie ma cech wypychania ku górze, ponieważ emitowane ciepło wpływa na efekt pamięci, który utrzymuje osobę śpiącą w jej naturalnej pozycji. Wtedy też można doświadczyć delikatnego otulenia, ponieważ strefy, które nie zostaną zajęte powoli unoszą się ku górze. Warto podkreślić, że zastosowanie tego typu piany pozwala na równomierne rozłożenie nacisku, dzięki czemu nie ma mowy o napięciu, drętwieniu kończyn czy innych przykrych dolegliwościach. W efekcie nasze ciało zyskuje delikatne, a zarazem stabilne podparcie w czasie snu. Z kolei wszystkie mięśnie i ścięgna doświadczają przyjemnego rozluźnienia, które ułatwia zasypianie.

Ponadto materace z pamięcią kształtu posiadają wydajną wentylację i odprowadzanie wilgoci, dlatego zachowują optymalny mikroklimat zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz, czyli na styku ciała z powierzchnią materaca.

Czy materac z pianką termoelastyczną będzie dla mnie dobry?

W zdecydowanej większości przypadków tak. Chyba że kogoś preferencje są na tyle wyrafinowane, że po prostu nie zaakceptuje dopasowywania się tafli materaca do budowy anatomicznej oraz delikatnego otulenia ciała. Wtedy warto postawić na modele wykorzystujące bardziej klasyczne rozwiązania. Jednak materace z pamięcią kształtu podbijają serca coraz szerszej grupy klientów, dlatego dobrym pomysłem będzie przynajmniej przetestowanie tej technologii.

Ciekawi natomiast fakt, że piana termoelastyczna posiada bardzo szerokie zastosowanie w materacach, a jej różne połączenia i odmiany możemy spotkać w wielu modelach. Chodzi tutaj zarówno o materace hybrydowe, sprężynowe, jak również piankowe czy nawierzchniowe typu topper.

Materace z pamięcią kształtu są szczególnie polecane osobom lubiącym miękkie podłoże, dające z jednej strony otulenie, a z drugiej stabilność. Również cierpiący z powodu bólu kręgosłupa i mięśni docenią wyjątkowe właściwości pianki termoelastycznej, ponieważ pianka zapewnia prawidłowe ułożenie sylwetki i kręgosłupa. Dodatkowo taki materac nie ulega odkształceniom oraz świetnie spełni swoją rolę w dużych łożach małżeńskich.

Nucol Gomarco – odpowiedź na Twoje potrzeby

Kolekcja Nucol to linia, która zapewnia wspaniałe doznania w zakresie komfortu oraz budzi uzasadnione pożądanie wśród klientów. Dość powiedzieć, że system masujący potrafi zdziałać cuda – to zaawansowana technologia dająca niebywałe efekty, a te doceni każdy użytkownik. Natomiast zastosowanie pianki termoelastycznej z pamięcią kształtu pozwala otulić ciało osoby śpiącej, zapewniając jej najlepsze warunki do regenerującego i zdrowego snu. Ponadto pianka zapobiega przegrzaniu i efektywnie usuwa wilgoć, dając wysoką higienę snu oraz dobre warunki do wypoczynku.

Za wysoki komfort odpowiada wspomniana cecha pamięci kształtu oraz zastosowanie autorskiego (i opatentowanego przez Gomarco) systemu masującego Nucol System. Testy przeprowadzone przez barcelońską DreamClinic Dr. Estivill zajmującą się neurofizjologią kliniczną i medycyną snu dowiodły, że to rozwiązanie przynosi wymierne korzyści dla całego organizmu. Co więcej, zdolności adaptacyjne oraz rozlokowanie 12 punktów masujących w strategicznych punktach ciała to gwarancja zaznania błogiego odpoczynku po ciężkim dniu. System masażu pozwoli złagodzić ból pleców, napięcia karku, a także poprawi funkcjonowanie układu krążenia. Co ważne, uruchomienie przyjemnych wibracji materaca to skuteczne remedium na bezsenność.

Nucol Collection to gama 5 luksusowych materaców wykonanych w technologii hybrydowej:

Każdy z nich posiada unikalną, wielowarstwową budowę, a za najwyższą jakość odpowiada od 5 do nawet 11 stref komfortu oraz wzmocniona rama czy izolacja ruchu. Każdy model wyróżnia się dedykowanym zagęszczeniem sprężyn Springsac Soft. Poszczególne materace różnią się wybranymi parametrami, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, warto przetestować wszystkie  np. w jednym z salonów Gomarco, aby wybrać ten, które spełni oczekiwania.

Podsumowanie

Charakter materaca z pamięcią kształtu sprawia, że jest on wszechstronnym rozwiązaniem na wiele problemów u ludzi, którzy cierpią z powodu dolegliwości bólowych lub po prostu pragną zaznać bardzo komfortowego odpoczynku. Pianka termoelastyczna znajdująca się w takich materacach to przede wszystkim dopasowanie tafli do kształtów ciała, stabilne podparcie kręgosłupa oraz jego prawidłowe ułożenie, a także równomierne rozłożenie nacisku i redukcja napięcia. Materace Gomarco z pamięcią kształtu to produkty zapewniające optymalny mikroklimat snu rozluźnienie za sprawą systemu masującego Nucol System.