Wpisz czego szukasz

Materac-z-termoregulacja
12.06.2023

Materac z termoregulacją – czy sprawdzi się w czasie lata?

Nadejście lata oznacza piękną słoneczną pogodę oraz mnóstwo możliwości dla aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednak wzrost średniej dobowej temperatury sprawia, że noce mogą wiązać się z bezsennością i obciążeniem dla organizmu. A wtedy warto poszukać materaca, który nie tylko przyniesie ulgę podczas snu, ale pozwoli zachować korzystny mikroklimat nawet w czasie tzw. tropikalnych nocy. Jaki materac będzie optymalny w sezonie letnim? Sprawdzamy dostępne opcje!

Jaki materac najlepszy na upalne lato?

To zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań danej osoby. U jednych sprawdzą się materace miękkie i dopasowane, a u innych nieco twardsze i nieco bardziej sprężyste. Najważniejsze, aby każdy z nich posiadał funkcję termoregulacji, która zapewni naszemu ciału stałą cyrkulację powietrza, czyli usunie nadmiar ciepła i wilgoci oraz dostarczy przyjemnego chłodu. Bardzo wiele zależy od budowy materaca oraz zastosowanych materiałów. W tym przypadku liczy się przede wszystkim wysoka jakość plus skorzystanie z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Zwracając uwagę na użyte materiały, unikniemy nieproszonych gości w postaci drobnoustrojów chorobotwórczych, które rozwijają się błyskawicznie w ciepłe i wilgotne letnie noce. Do tego należy dodać naturalne tkaniny jak np. organiczna bawełna – jest przewiewna i lekka. Pokrowiec powinien być nie tylko przyjemny w dotyku, ale także umożliwiać łatwe i szybkie czyszczenie. Dobrze, jeśli we wnętrzu materaca znajdą się zarówno wyselekcjonowane pianki, jak i system sprężyn, który dodatkowo poprawi wentylację całej struktury.

Funkcja termoregulacji w materacach Gomarco

W zależności od wybranego modelu, system termoregulacji może wynikać nie tylko z obecności kapsułek PCM, które reagują na zmiany temperatury, ale również z gęstości i rozmieszczenia sprężyn kieszonkowych czy doboru tkanin. W tym względzie Gomarco oferuje szeroki wybór modeli, aby każdy mógł znaleźć rozwiązanie optymalne dla siebie. Mikrożelowe kapsułki PCM (ang. Phase-change material) pozwalają dostosować warunki termiczne do ciepła emitowanego przez ciało. Dzięki temu nawet w gorącą noc nadmiar ciepła będzie skutecznie absorbowany przez kapsułkową strukturę, zapewniając przyjemne orzeźwienie. Co więcej, warstwy funkcjonalnych pianek i mikrosprężyn zadbają również o prawidłowe podparcie, a dzięki 9 strefom komfortu nadmierne napięcie mięśni zostanie zredukowane. Z kolei przestrzenie między sprężynami ułatwiają krążenie powietrza w rdzeniu materaca, co przekłada się na skuteczne odprowadzanie ciepła. Ponadto efekt termoregulacji jest dodatkowo wzmacniany przez chłodzący topper wykorzystujący Tecno Fresh Technology®. Aby letnią porą czerpać korzyści z powyższych rozwiązań, warto zainteresować się serią materaców Gomarco Microsac.

Materac Queen Gomarco

Model przeznaczony dla osób pragnących bardzo wysokiego komfortu połączonego z wysokim poziomem miękkości i dopasowania do sylwetki. Będzie idealny dla kobiet oraz każdego, kto ceni subtelne tkaniny. 14 unikalnych warstw oraz 36 cm wysokości to gwarancja dobrego snu. Wykwintny design i 7000 sprężyn Nanosac® sprawi, że wypoczynek będzie należał do tych najprzyjemniejszych. Natomiast dwustronny topper Rever Top® (lato/zima) wraz z tkaniną MicroTencel® w pokrowcu zapewni niesamowite doznania oraz sprawdzi się o każdej porze roku – latem dając miłe orzeźwienie, a zimą ciepłe otulenie.

Materac Tiffany Gomarco

Wybierając ten materac, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że został stworzony z myślą o potrzebach każdej osoby. Tajemnica tkwi w średnim poziomie twardości oraz zastosowaniu wielu rozwiązań z zakresu komfortu, które uczynią sen wyjątkowo przyjemnym. Dzięki obecności 5090 sprężyn, każda partia ciała otrzymuje optymalne wsparcie, przekładając się na dogłębne poczucie komfortu. Za najlepsze doświadczenia odpowiadają systemy Microsac® i Nanosac®, które równomiernie rozkładają nacisk ciała i dbają o neutralizację napięć oraz izolację ruchu. Natomiast warstwa organicznej bawełny oraz ekskluzywny Rever Top® wspólnie odpowiadają za właściwości termoregulacyjne i chłodzące – niezbędne w gorące letnie noce.

Materac Moet Gomarco

To model dedykowany osobom o silnej budowie ciała oraz większej wadze. Stabilne podparcie zapewnia układ wytrzymałych sprężyn, które wspierają newralgiczne partie ciała, wpływając tym samym na prawidłowe podparcie kręgosłupa podczas snu. Wysoka sprężystość to efekt obecności wzmocnionej ramy oraz 3260 sprężyn Microsac®. Efektem tego jest również adaptacja do krzywizn anatomicznych ciała, a więc niebywały komfort. Dzięki sprężynom, termoregulacja jest wydajna, a obecność odwracalnego toppera Rever Top®, pozwala dostosować przewiewność do pory roku – latem świetnie sprawdzi się strona wyposażona w Tecno Fresh Technology®. Natomiast warstwa MicroTencel® w pokrowcu odpowiada za uczucie miękkości i delikatności.

Podsumowanie

Letnie upały i tropikalne noce mogą przyczynić się do bezsenności i dyskomfortu. Ale można temu zaradzić, wybierając materac z funkcją termoregulacji. Dzięki odpowiednio dobranemu materacowi można zyskać nie tylko wysoki komfort związany z odpowiednim podparciem kręgosłupa, ale i efektywne odprowadzenie nadmiaru ciepła i wilgoci podczas snu. Połączenie wysokiej jakości, naturalnych materiałów i innowacyjnych systemów sprężyn kieszeniowych pozwala cieszyć się zdrowym wypoczynkiem o każdej porze roku. Dlatego dobrym pomysłem będzie poznanie materaców z linii Microsac Collection w najbliższym salonie Gomarco.