Wpisz czego szukasz

Gomarco skuteczna drzemka, czyli jaka?
22.02.2024

Skuteczna drzemka, czyli jaka?

A jeśli towarzyszy Ci ciągły stres i miewasz problemy ze snem, to nic dziwnego, że już wczesnym popołudniem czujesz znużenie. To proste – Twój organizm domaga się odpoczynku. Wówczas kilkuminutowa drzemka może być na wagę złota. Jak zatem zrobić sobie drzemkę, aby szybko zregenerować siły i odświeżyć umysł, a na dodatek obniżyć poziom nagromadzonego stresu? Odpowiadamy.

Po co drzemka w ciągu dnia?

Wbrew pozorom nawet króciutkie leżakowanie daje więcej korzyści niż sięganie po kolejne filiżanki kawy, herbaty czy inne specyfiki. Warto podkreślić, że chęć drzemki to naturalny odruch fizjologiczny Twojego organizmu – prosta odpowiedź na zmęczenie pracą oraz efekt działania umysłu na wysokich obrotach. To normalne, że po którymś spotkaniu z rzędu czy wykonaniu przeciągającej się pracy fizycznej chcesz odpocząć. Dlatego idealnym sposobem może być właśnie drzemka.

Czym jest drzemka? To krótki sen, z którego korzysta się w ciągu dnia, aby odzyskać siły i świeżość umysłu. Pomaga również zmniejszyć stres, oderwać się od problemów oraz złapać oddech i nabrać dystansu do codziennych spraw. Tylko tyle i aż tyle. Ponadto, dzięki drzemce zyskujesz przypływ nowej energii oraz lepszy nastrój. Taka forma relaksu jest korzystna dla zdrowia i lepszej jakości snu, ale pod warunkiem, że odbywa się według ściśle określonych zasad, których nie warto łamać, by zaznać jej dobroczynnych efektów. Sprawdź, co zrobić, żeby drzemka przyniosła Ci same korzyści zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Poznaj zasady dobrej drzemki

Odpowiednie skalibrowanie drzemki z własnym organizmem pozwoli Ci bez przeszkód skorzystać z tego naturalnego dobrodziejstwa. Poniżej najważniejsze z nich, czyli kiedy, jak długo i w jakim miejscu.

  • Między godziną 13 a 15 – drzemka powinna odbywać się niedługo po południu – to optymalna pora na krótki sen w ciągu dnia, ponieważ w większości przypadków nie zakłóci Twojego zegara biologicznego i przypadnie w godzinach, w których będziesz odczuwać prawdopodobnie największe znużenie.
  • Od 15 do 30 minut – tyle mniej więcej powinna trwać dobra drzemka, aby uzyskać najlepsze efekty, unikając jednocześnie problemów ze snem w nocy. Możesz ustawić budzik, jednak nie włączaj „drzemki”, kiedy zadzwoni – przeciąganie przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego, więc wyłącz budzik, przeciągnij się i wracaj do pracy/obowiązków.
  • Przytulne i ciche miejsce do odpoczynku – czasem jest to niemożliwe, ale jeśli Twój tryb życia na to pozwala, zrób sobie drzemkę w sprzyjających warunkach, które ułatwią odprężenie. Nie zapomnij o czymś miękkim pod głową.

Powyższe zasady są krótkie i łatwo je zapamiętać, dlatego zawsze bierz je pod uwagę, jeśli w ciągu dnia dopadnie Cię zmęczenie, a oczy zaczną się kleić. Nagroda w postaci przypływu energii i rozluźnienia to idealny sposób na lepszy nastrój i życiowy balans.

Postaw na wygodną poduszkę – odkryj produkty Gomarco

Czym byłby błogi, popołudniowy relaks bez komfortowej poduszki? Zapewnienie optymalnych warunków podczas drzemki to podstawa, dlatego skorzystaj z ekskluzywnych poduszek od Gomarco.

Nucol Soft

To ekskluzywny model zaprojektowany z myślą o tych, którzy potrzebują mieć pod głową coś wyjątkowo delikatnego i miękkiego. Poduszka Nucol Soft spełnia te oczekiwania za sprawą obecności opatentowanej piany Visco, która przeszła specjalistyczne testy w barcelońskiej Dream Clinic, przeprowadzone przez zespół dr. Estivill. Zastosowana technologia Nucol® zapewnia niebywałą miękkość oraz wzorowo dopasowuje się do kształtu głowy, co pozwala uzyskać elastyczne podparcie dla górnych partii ciała. Z kolei system Bi-Gradual dostarcza przyjemne uczucie dwufazowego odpoczynku. Poduszka utrzymuje optymalny mikroklimat, dzięki czemu głowa i szyja nie pocą się, i to niezależnie od pory roku.

Knee

Dodatkową propozycją od Gomarco jest funkcjonalna poduszka Knee, która bazuje na piance Visco Innogel z pamięcią kształtu, a tym samym stanowi ciekawą opcję dla osób ceniących stabilność i komfort nóg i bioder. Produkt umieszcza się między kolanami, dzięki czemu zapewnia lepszą ergonomię snu – bez napięć i skurczy dolnych partii ciała. Idealnie wyprofilowany kształt wspiera kończyny, redukując nacisk i odciążając stawy kolanowe. Dodatkowym atutem poduszki jest utrzymanie lepszej stabilizacji w bocznej pozycji snu, szczególnie na odcinku lędźwiowo-biodrowym. Poduszka Knee posiada średnią twardość, co czyni ją produktem uniwersalnym. Model składa się z naturalnych materiałów, a ponadto jest dwustronny.

Podsumowanie

Skuteczna drzemka pozwala odświeżyć umysł i zaznać relaksu. Aby błogi przerywnik w ciągu dnia, wpływał dobroczynnie na całe ciało, warto trzymać się określonych zasad. Okazuje się, że odpowiednia pora oraz długość drzemki, a także ustronne miejsce to podstawy do udanego odpoczynku. A jeśli chcesz zapewnić sobie optymalne warunki do popołudniowej drzemki, wybierz dobrej jakości poduszkę, którą sprawdzisz w jednym z salonów Gomarco