Wpisz czego szukasz

Gomarco-Jaki-materac-jest-najzdrowszy-dla-kręgosłupa
22.10.2022

Jaki materac jest najzdrowszy dla kręgosłupa?

Zdecydowana większość dorosłych Polaków ma problemy z kręgosłupem. Obciążająca praca, stres, zła dieta, brak ruchu, siedzący tryb życia oraz źle dopasowany materac to najczęstsze przyczyny dolegliwości ze strony układu kostnego. Jak pomóc sobie i zadbać o lepszą jakość życia? Jednym z podstawowych zadań, które powinniśmy wykonać to zakup odpowiedniego materaca. Podpowiadamy, jak wybrać ten najzdrowszy dla kręgosłupa.

 

Materac a zdrowy sen

Nie ulega wątpliwości, że profesjonalnie dobrany materac klasy premium może być bezcenny w profilaktyce dolegliwości związanych z kręgosłupem, a także pozwoli przynieść ulgę, jeśli już cierpimy z powodu takich problemów. Zdrowy, regenerujący sen to nie tylko kwestia mentalna, ale również dobranie właściwych narzędzi – jednym z nich jest wspomniany materac. Wśród produktów marki Gomarco można znaleźć modele materaców hybrydowych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Gomarco Nucol Collection – najlepsza linia dla Twojego kręgosłupa

W Gomarco liczą się nie tylko hiszpański styl i unikalny design doceniane przez najekskluzywniejsze hotele świata, ale także innowacyjna technologia zawarta wewnątrz każdego modelu, zwłaszcza w materacach z serii Nucol. Precyzyjnie wykonana struktura każdego materaca, idealnie dobrane materiały i piany oraz zastosowanie systemu masażu sprawia, że sen to czysta przyjemność. Kolekcja Nucol składa się z 5 unikalnych modeli, które będą odpowiednie dla osób o różnych potrzebach w zakresie relaksu i zdrowego wypoczynku. Materace z linii Nucol:

 

Zastosowanie systemu masażu Nucol, składającego się ze specjalnych płyt ułożonych liniowo wraz z 12 punktami masującymi w newralgicznych partiach ciała i kręgosłupa, zapewnia wyjątkowe odprężenie i relaks. To także ulga dla mięśni i układu krwionośnego, który wreszcie może pracować bez zakłóceń, co przekłada się na brak obrzęków kończyn, drętwienia czy bolesnych skurczy. Zaś kręgosłup zostaje stabilnie podparty, utrzymując w ten sposób zdrową, prawidłową pozycję i naturalny kształt. W efekcie dolegliwości bólowe mijają, a organizm może się w pełni zregenerować podczas snu. Natężenie wibracji masażu oraz aktywność poszczególnych stref można ustawić zgodnie z preferencjami za pomocą pilota.

Należy dodać, że materace hybrydowe należące do Nucol Collection posiadają specjalnie zaprojektowane piany z pamięcią kształtu. Oznacza to zdolność adaptacji materaca do naturalnych krzywizn kręgosłupa i gabarytów ciała, dając osobie śpiącej niebywały komfort przez całą noc. Natomiast w rdzeniu znajdują się sprężyny kieszeniowe Springsac o dużym zagęszczeniu (720-4150) oraz innowacyjne nanosprężyny Nanosac odpowiadające za prawidłową sprężystość i podparcie w każdej z poszczególnych stref komfortu.

Ponadto materace z serii Nucol wyróżniają się wysoką ergonomią, co potwierdzają testy przeprowadzone przez Dream Clinic Dr. Estivill w Barcelonie – słynnego ośrodka zajmującego się badaniami snu i testowaniem materaców. Co więcej, produkty Gomarco zapewniają optymalny mikroklimat w czasie snu, ponieważ posiadają specjalne kanały wentylacji. Na uwagę zasługuje system TecnoFresh Technology odpowiadający za aktywne pochłanianie wilgoci – zastosowany w topperach Revertop, które to zostały patentowane przez Gomarco. Każdy materac z kolekcji ma właściwości antyalergiczne, a starannie dobrane, wysoko elastyczne piany Aquapur (HR) zapewnią nie tylko redukcję nacisku, ale i delikatne otulenie ciała w zależności od modelu.

Podsumowanie

Najzdrowszymi materacami dla kręgosłupa z pewnością będą te z kolekcji Nucol od Gomarco. Przede wszystkim dlatego, że zostały przetestowane przez światowej klasy specjalistę w dziedzinie neurofizjologii klinicznej i medycyny snu Dr. Estivill w jednej z najlepszych klinik na świecie, posiadają nowoczesne materiały najwyższej jakości, a zastosowane w nich rozwiązania jak np. system NUCOL, który łagodzi siłę nacisku ciała na materac zapewniając lepsze krążenie krwi, oraz system masażu gwarantujący przyjemne odprężenie dla ciała oraz łagodzący bóle mięśni i kręgosłupa. W efekcie kręgosłup będzie właściwie podparty oraz delikatnie masowany w zależności od potrzeb, co przełoży się na jego zdrowie i nasz codzienny komfort.