Wpisz czego szukasz

jaki materac przy bólach karku
22.04.2023

Jaki materac wybrać przy bólach karku?

Pobudka z bólem kręgosłupa to nic przyjemnego, zwłaszcza kiedy czeka nas ważne spotkanie w pracy albo planujemy aktywnie spędzić weekend z rodziną. To problem, który dotyka naprawdę wielu ludzi, a co istotne, nawet młode osoby, które coraz częściej cierpią z powodu różnych dolegliwości bólowych narządu ruchu. Z kolei bóle karku zwiastują problemy, które mogą negatywnie wpłynąć na sprawność i jakość życia. Co robić i jaki materac wybrać, kiedy szyja i kark wołają o pomoc już o poranku?

Bóle kręgosłupa odcinka szyjnego

Kręgosłup to bardzo ważna część ludzkiego ciała, która jest swoistym rusztowaniem i głównym ośrodkiem odpowiadającym za zakres możliwości ruchowych. W ciągu życia dzielnie znosi różnego rodzaju obciążenia i nienaturalnie zajmowane pozycje. Jednak nie zawsze pozwalamy mu efektywnie odpocząć zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W efekcie nasz kręgosłup nieustannie cierpi, ale o jego kiepskiej kondycji dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy pojawia się przeszywający ból. A to już sygnał alarmowy, którego nie wolno lekceważyć. Oczywiście najlepsza byłaby profilaktyka podjęta odpowiednio wcześniej, jednak nie zawsze jest to możliwe. W przypadku odcinka szyjnego kręgosłupa, dolegliwości są bardzo nieprzyjemne i przeważnie utrudniają normalne funkcjonowanie, co wydatnie obniża jakość życia. Głównym winowajcą jest siedzący tryb życia, zwłaszcza praca za biurkiem, która systematycznie niszczy zarówno układ ruchu, jak i cały organizm.

Liczy się dobre wsparcie

Nie ulega wątpliwości, że w takiej sytuacji liczy się zastosowanie naprawdę dobrego materaca, który zapewni optymalne wsparcie podczas snu czy dziennego wypoczynku. Niestety, raz uszkodzony kręgosłup i to w dowolnym jego odcinku będzie dawał o sobie znać już do końca życia. Jednak można znacznie ograniczyć występujące dolegliwości przy zastosowaniu dobrego wsparcia w postaci dedykowanego materaca. Pamiętajmy, że wbrew pozorom, oprócz poduszki, to właśnie materac jest głównym partnerem naszego kręgosłupa w boju o zmniejszenie bólu karku i satysfakcję z życia.

Co ciekawe, o dobrej jakości materacu powinny pomyśleć nie tylko osoby, które właśnie zmagają się np. z bólem karku, ale każdy, kto chciałby zaradzić problemowi zawczasu, stawiając na profilaktykę. Zanim wybierzemy materac, warto najpierw skonsultować się z lekarzem ortopedą, a przynajmniej z profesjonalnym fizjoterapeutą. Tacy specjaliści powinni zaoferować nam fachową pomoc, wskazując obszary ciała potrzebujące odpowiedniego podparcia w trakcie nocnego wypoczynku, a nierzadko odpowiednią rehabilitację.

Produkty Gomarco w trosce o komfortowy sen

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w przypadku zmniejszenia dolegliwości bólowych mogą okazać się materace hybrydowe Gomarco, które posiadają szereg certyfikatów potwierdzających wysoką ergonomię oraz jakość zastosowanych materiałów. Do tego dochodzą innowacyjne rozwiązania przynoszące ulgę w bólu. Warto przy tej okazji wspomnieć o Nucol Collection od Gomarco, która oferuje aż 5 modeli, a każdy z nich posiada zdolności adaptacyjne (dzięki pianom z pamięcią kształtu) oraz wbudowany system masażu.

Co więcej, materace z ekskluzywnej linii Nucol zostały przetestowane przez renomowany ośrodek badań snu Dream Clinic w Barcelonie prowadzony przez Dr. Estivilla. Zespół specjalistów zajmujących się neurofizjologią kliniczną i medycyną snu dokładnie przebadał produkty Gomarco i potwierdził wymierne korzyści w zakresie prawidłowego snu i zdrowia fizycznego, które daje System Nucol.

W ofercie kolekcji Gomarco Nucol można znaleźć takie modele jak:

    1. Nucol Premium Duo
    2. Nucol Premium Firm
    3. Nucol Premium Soft
    4. Adapt Sac
    5. Respire Soft

Każdy z nich jest dedykowany osobom o innej wadze i budowie ciała oraz potrzebach z zakresu miękkości i komfortu. Ale wszystkie zostały wykonane z najlepszych, certyfikowanych materiałów, które korzystnie wpłyną na jakość snu oraz redukcję dolegliwości bólowych, zwłaszcza odcinka szyjnego kręgosłupa.

Podsumowanie

Wybór materaca przy bólu karku to wymagająca sprawa, ponieważ wiąże się z wizytą u lekarza bądź fizjoterapeuty oraz znalezieniem odpowiedniego modelu. Aby spełnić te warunki, warto wybierać spośród wygodnych materaców z kolekcji Nucol. Produkty te wyposażono w innowacyjny system masażu Nucol, który wpływa kojąco na odczuwany ból karku i wyraźnie poprawia komfort życia, a przy tym dba o prawidłowe ułożenie ciała podczas snu. Również osoby prowadzące siedzący tryb życia powinny zainteresować się profilaktyką chorób kręgosłupa, wybierając materace renomowanej marki Gomarco dostępne w polskich salonach sprzedaży.