Wpisz czego szukasz

Gomarco Strefy twardości materaca - czym właściwie są
12.09.2022

Strefy twardości materaca – czym właściwie są?

Eksperci od rynku materacy twierdzą, że wysoka jakość idzie w parze z komfortem i obecnością stref twardości. Ale czy wszyscy użytkownicy wiedzą, czym dokładnie są strefy twardości, ile ich jest oraz co wpływa na wyraźne podniesienie uczucia komfortu snu? Okazuje się, że każdy producent inaczej interpretuje to zagadnienie, a tylko nieliczni przekazują rzetelne i sprawdzone informacje w kwestii wszystkich warstw oraz wkomponowanych w taflę materaca stref twardości. Postanowiliśmy to sprawdzić, dlatego o tym i kilku innych niuansach będzie niniejszy wpis.

 

Poczuj komfort i sprawdź, czym są strefy twardości materaca

W pełni zdrowy sen nie jest możliwy bez dobrego łóżka, stelaża, materaca, i poduszki. To podstawowe elementy, który decydują o tym, jak zaczniemy kolejny dzień. Jednak tym razem skupimy się na kwestii stref twardości materaca, które w dużej mierze odpowiadają za komfort snu oraz prawidłową pozycję ciała.

Ogólnie rzecz ujmując, strefy twardości to ściśle określone obszary materaca, które nie tylko rozciągają się na całej jego tafli, ale także różnią się poziomem miękkości/twardości. A co więcej, są rozmieszczone tak, aby oddziaływać na określone części Twojego ciała. Inaczej będzie zachowywała się strefa zlokalizowana pod głową, a inaczej pod tułowiem, a jeszcze inaczej ta pod miednicą czy stopami. Minimalna, a zarazem akceptowalna liczba stref komfortu to 3, jednak za optymalną uznaje się 5 stref twardości.

Co więcej, strefy komfortu odpowiadają za prawidłowe ułożenie ciała podczas snu oraz pozwalają na optymalną regenerację całego organizmu. Dzieje się to głównie za sprawą redukcji napięcia mięśniowego oraz równomiernego rozłożenia nacisku na poszczególne partie ciała. To ważne zarówno dla swobodnej pracy układu krążenia, jak i komfortu termicznego.

 

Ważna jest Twoja anatomia

Przypomnijmy, że w łóżku spędzamy średnio 8 godzin na dobę, więc jest to niebagatelny czynnik wpływający na jakość Twojego życia. Nie można zapominać, że zaburzenia snu (pisaliśmy o nich w tym artykule) mogą być wywołane przez nieprawidłowo dobrany materac, który jest niezgodny z preferencjami oraz budową ciała. Warto tutaj zwrócić uwagę na ułożenie kręgosłupa, ponieważ to on najczęściej pada ofiarą źle dobranego materaca – o bólach mięśni i stawów nie wspominając.

Strefy twardości mają to do siebie, że ich rozmieszczenie jest uzależnione od anatomii człowieka, a konkretnie: jego poszczególnych partii ciała. Najczęściej chodzi o 5 głównych obszarów:

  • strefę głowy i szyi,
  • strefę ramion,
  • strefę lędźwi,
  • strefę miednicy,
  • strefę kończyn dolnych.

Teraz już wiesz, że każdy obszar materaca pełni ściśle określone zadanie w trosce o Twój dobrostan. No dobrze, ale jaki model wybrać, aby w pełni cieszyć się zdrowym wypoczynkiem?

 

Materac hybrydowy Nucol Premium Duo – komfort, o którym marzysz

Odpowiedzią może być luksusowy materac od Gomarco Nucol Premium Duo, który łączy w sobie sztywność sprężyn oraz elastyczność pianki. Model ten należy do wybitnie komfortowej Nucol Collection, która wyróżnia się zastosowaniem wielu innowacyjnych rozwiązań. Hybrydowy Materac Nucol Premium Duo to 36 cm wysokości, które w połączeniu z najlepszymi właściwościami modeli Premium Firm i Premium Soft dostarczają podwójnego komfortu. Warto podkreślić, że kolekcja Nucol posiada unikalną na rynku zdolność adaptacji do kształtu ciała oraz wbudowany system masażu, co diametralnie poprawia wygodę snu, dając ulgę i ukojenie zmęczonemu ciału. Synergia pianek z pamięcią kształtu oraz warstwa 720 sprężyn SpringSac SlimFirm i specjalne sprężynki Nanosac spełnią swą rolę, stabilnie podpierając Twój kręgosłup.

Co istotne, każdy model z Nucol Collection został przetestowany przez zespół Dr. Estivill, a więc światowej klasy eksperta w dziedzinie neurofizjologii klinicznej i medycyny snu z barcelońskiej Dream Clinic. Oczywiście w materacu nie brak zaawansowanych rozwiązań, które dobrze sprawdzają się na dużej tafli – chodzi o izolację ruchu, zapewniającą brak zakłóceń, kiedy osoby śpiące często zmieniają pozycję snu. Za odpowiedni mikroklimat odpowiada dedykowany system wentylacji Tecno Fresh Tecnology oraz odwracalny topper Revertop (lato/zima), zaś użyte tkaniny posiadają właściwości antyroztoczowe, co jest istotne dla osób z alergią.

 

Optymalne rozwiązanie – dobierz idealną twardość materaca

Wymagający klienci mogą skorzystać z unikalnej opcji doboru twardości materaca Nucol Premium Duo. Cała tajemnica tkwi w jego wielowarstwowej budowie, która umożliwia zwiększenie bądź zmniejszenie twardości w zależności od preferencji. To idealne rozwiązanie, aby w pełni korzystać z walorów tego luksusowego materaca, czyniąc ze snu prawdziwa sztukę.

 

Podsumowanie

Strefy twardości materaca są niezbędnym elementem do zachowania pełnego komfortu snu oraz zdrowego kręgosłupa. Wybierając model z pięcioma strefami twardości jak np. Nucol Premium Duo, możesz samodzielnie dopasować strefy według swoich wymagań. Hiszpańska marka dba o to, aby zapewnić Ci najwyższą jakość i najlepsze doświadczenia podczas korzystania z produktów Gomarco.